Polonezköy'e Ulaşım, Nasıl Gidilir?

Polonezköy; doğal güzellikleri ve temiz havası, kendine has geniş bahçeli evleri, bisiklet ve yürüyüş parkurları, çeşitli konseptteki otelleri, butik otelleri, pansiyonları, restoran, lokanta, bahçe piknik ve et mangal yerleri ile İstanbul'da hafta sonu aktivitesi için çok ideal bir yer konumundadır.

Polonezköy'e ulaşım için en kolay yol; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu. Avrupa yakasından gelenler Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonraki ilk sapak olan Kavacık sapağından; Anadolu yakasından gelenler için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü son çıkış olan Kavacık sapağından girdikten sonra Riva Yolu (Otoban) üzerinden ilerleyerek ve Polonezköy tabelalarını izleyerek Polonezköy'e ulaşabilirler.

Kavacık sapağından sonra yeni yol üzerinden Polonezköy yaklaşık 13 kilometre kadar sürmektedir.

 
 

Kavacık üzerinden ikinci seçenek ise; Kavacık çıkışından sonra yeni yola girmeyip sağa saparak BP benzin istasyonu önünden Çavuşbaşı istikametinden Polonezköy tabelalarını izlemek. Bu yol diğer yola göre pek tercih edilmiyor.

TEM üzerinden üçüncü seçenek ise; TEM’in Ümraniye Sarıgazi çıkışından Eski şile yolu istikametine yönelip, Alemdağ’a gelindiğinde Cumhuriyet köyü doğrultusunda ilerleyip, Cumhuriyet köyü üzerinden sola dönerek Polonezköy'e ulaşmak.

Beykoz üzerinden dördüncü seçeneğiniz; Beykoz üzerinden Toygar’a ve oradan da Mahmut Şevket Paşa’ya ilerleyip, oradan da Üçpınarlar mevkiine güneye yönelerek Polonezköy'e ulaşmak.

 
 
 

Polonezköy - Polonezköy Otelleri - Polonezköy Pansiyonları - Polonezköy Tatil ve Gezi Rehberi - İletişim